X
تبلیغات
رایتل

پرسش و پاسخ گمرکی
مقررات گمرکی، اختلافات گمرکی، جرائم گمرکی، ترانزیت خارجی، ترانزیت داخلی، قاچاق کالا و ارز، تخلفات گمرکی، واردات، صادرات

در مورد کالاهای آرایشی و بهداشتی که در داخل گمرک کشف و ارزش آنها کمتر از ده میلیون ریال است آیا باید در خصوص قابلیت مصرف انسانی آنها استعلام صورت گیرد؟  براساس ماده 21 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صورتیکه ارزش کالای قاچاق مکشوفه بنابر تشخیص سازمان کاشف کمتر از یک میلیون تومان باشد بعد از قید در صورتجلسه کشف مستقیماً به اموال تملیکی سپرده می شود. در این موارد هرگاه کالایی آرایشی و بهداشتی باشد و ارزش آن کمتر از یک میلیون تومان باشد دیگر نیاز به استعلام قابلیت مصرف انسانی نیست خصوصاً که ماده 27 مرجع رسیدگی کننده را مکلف به استعلام نموده است.

[ یکشنبه 26 بهمن‌ماه سال 1393 ] [ 11:41 ق.ظ ] [ فضل اله امیر حاجلو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 42963