X
تبلیغات
رایتل

پرسش و پاسخ گمرکی
مقررات گمرکی، اختلافات گمرکی، جرائم گمرکی، ترانزیت خارجی، ترانزیت داخلی، قاچاق کالا و ارز، تخلفات گمرکی، واردات، صادرات

سوال

سلام میخواستم بپرسم برای ترخیص کالا پرداخت تعرفه گمرگی باید حتما قبل از خروج کالا باشه وبه صورت نقد یعنی نمیشه با چک یا سفته کالا رو ترخیص کرد.؟؟

جواب

در خصوص پرداخت تعرفه گمرکی حتما پرداخت حقوق ورودی منظور شما می باشد که مطابق ماه 6 قانون امور گمرکی تعیین تکلیف گردیده است.در این موارد گمرک چک و سفته را قبول نمی کند.

ماده 6 قانون امور گمرکی:

«

واردات قطعی کالا مستلزم پرداخت حقوق ورودی متعلقه است. گمرک می‌تواند کالای متعلق به وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی را مشروط بر این‌که جنبه تجاری نداشته باشد با تعهد مسؤولان مالی سازمان مربوطه با تعیین مهلت و کالای متعلق به سایر اشخاص را با اخذ ضمانتنامه بانکی و تعیین مهلتی که حداکثر بیش از یک‌سال نباشد برای پرداخت حقوق ورودی به‌طور قطعی ترخیص کند.

      تبصره1ـ افزایش حقوق ورودی شامل کالای موجود در اماکن گمرکی نیست.»

[ شنبه 12 مهر‌ماه سال 1393 ] [ 09:31 ق.ظ ] [ فضل اله امیر حاجلو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 42393