X
تبلیغات
رایتل

پرسش و پاسخ گمرکی
مقررات گمرکی، اختلافات گمرکی، جرائم گمرکی، ترانزیت خارجی، ترانزیت داخلی، قاچاق کالا و ارز، تخلفات گمرکی، واردات، صادرات

سوال: 

چنانچه واردکننده کالا برای اطمینان از تعرفه صحیح کالای خود پیش از ورود کالا یا اظهار با ارائه نمونه و پروفرما یا سیاهه خرید نظر مشورتی گمرک را استعلام نماید و کالا را با ردیف اعلام شده اظهار نماید لیکن براساس تشخیص جدید گمرک تعرفه و ماخد آن تغییر کند آیا علاوه بر تعلق ما به التفاوت مشمول جریمه خواهد شد؟ در چه صورت ما به التفاوت و به تبع آن جریمه قابل وصول نخواهد بود.

پاسخ: 

1- خیر. براساس مفاد تبصره ذیل ماده 43 قانون امور گمرکی پرداخت ما به التفاوت کفایت داشته و مشمول پرداخت جریمه نمی شود.
2- در صورتیکه تعیین تعرفه بنا به درخواست ذینفع از ناحیه کمیسیون رسید گی به اختلافات گمرکی انجام گیرد برای طرفین (صاحب کالا و گمرک) الزامی و لازم الاجرا می باشد.

[ شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1392 ] [ 03:36 ب.ظ ] [ فضل اله امیر حاجلو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 42653