X
تبلیغات
رایتل

پرسش و پاسخ گمرکی
مقررات گمرکی، اختلافات گمرکی، جرائم گمرکی، ترانزیت خارجی، ترانزیت داخلی، قاچاق کالا و ارز، تخلفات گمرکی، واردات، صادرات

سوال: 

اگر در گمرک ورودی، کالایی برای ترانزیت خارجی اشتباه اظهار شده باشد یعنی اسناد اشتباه بوده و کالا هم چیزی غیر از آنچه موجود است اظهار شده باشد، آیا گمرک این حالت را قاچاق می¬نامد؟

پاسخ: 

طبق مقررات قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن، اساساً کالای ترانزیت خارجی در گمرک ورودی قاچاق تلقی نمی¬ شود. در مورد پرسش، طبق تبصره 2 ماده 108 قانون امور گمرکی، سه ماه مهلت خواهید داشت تا اسناد مورد قبول گمرک را ارائه نمایید و الا کالای مغایر با اسناد به ضبط دولت در می آید.

[ شنبه 2 آذر‌ماه سال 1392 ] [ 01:21 ب.ظ ] [ فضل اله امیر حاجلو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 43137